baby shower
Ciąża Dzieci

Baby shower. Co kupić przyszłej mamie?

5 (100%) 1 vote[s]

Kolejnym po Walentynkach i Halloween zwyczajem, który przywędrował do Polski zza oceanu, jest baby shower. Pomysł ten, choć stosunkowo nowy, już ma wielu zwolenników, a na portalach znaleźć można coraz więcej zdjęć z imprez na cześć przyszłych mam i maleństw.

Po polsku bociankowe

Baby shower to termin, którego z angielskiego nie tłumaczy się bezpośrednio, a w wolnym przekładzie jest to po prostu deszcz prezentów dla dziecka. Z braku prostego przekładu, w Polsce wydarzenie to coraz częściej nazywane bywa po prostu bociankowym.
Impreza, którą najczęściej organizuje rodzina i przyjaciółki przyszłej mamy, ma na celu obsypanie jej prezentami dla dziecka, jak i otoczenie miłością, serdecznością i wsparciem. Przyjęcia baby shower organizuje się najczęściej około 8 miesiąca ciąży. Troska i wsparcie okazane przyszłej mamie przed porodem pozwala też ukoić jej niepokój.

Jak zorganizować przyjęcie powitalne dla dziecka?

Nie ma sztywnych reguł, co do miejsca organizacji baby shower. Niektóre z nich są po po prostu spotkaniami koleżanek przy herbatce w domu jednej z nich. Inne zaś mogą przybrać formę dużych, zorganizowanych z hollywoodzkim rozmachem, imprez.
Niezależnie od tego, na ile osób zaplanowane jest przyjęcie, warto zadbać o kilka detali, które uprzyjemnią czas i sprawią radość przyszłej mamie. W sklepach z dekoracjami dostępne są już całe działy poświęcone organizacji baby shower, a w nich m.in. balony, girlandy z imieniem dziecka, kolorowa papierowa zastawa, zabawne gadżety i wiele innych.

Baby shower – prezenty

Impreza dla przyszłej mamy ma na celu obsypanie jej wyrazami serdeczności, ale również podarkami. Ważny jest zatem odpowiednio wybrany prezent na baby shower. Lista pomysłów jest długa, a portal dla mam prezentuje gotowe zestawienia. Warto skorzystać z takiego katalogu i podzielić się nim z pozostałymi uczestnikami imprezy. Pozwoli to uniknąć niezręcznego zdublowania prezentu.

Co przyda się maleństwu?

Jako prezent na baby shower świetnie sprawdzą się zarówno urocze drobiazgi, jak tort pieluszkowy. Dobrym pomysłem będzie także pamiątkowa ramka do zrobienia gipsowego odcisku dłoni maluszka lub album na pierwsze wspólne chwile.

Bardziej praktycznymi prezentami są ubranka, otulacze, śpiworki, termofor na bolący brzuszek maluszka, uspokajające gadżety czy pierwsze zabawki. Dobrym pomysłem jest również zbiórka na jeden większy prezent dla dziecka. Być może przyszła mama w ogóle nie wpisała go na listę swoich wydatków. Kolejna propozycja na prezent to np. porządny inhalator, elektroniczna niania z monitorem oddechu, piękna kołyska, laktator, czy karuzela z pozytywką do łóżeczka.

Podczas imprezy baby shower warto pamiętać nie tylko dziecku, ale również o przyszłej mamie. Z pewnością ucieszy ją drobny prezent wybrany tylko dla niej np. książka lub płyta ulubionego zespołu lub voucher do kosmetyczki lub fryzjera.

Photo by Taiana Martinez (Tai’s Captures) on Unsplash

Sprawdź inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *