kobieta w ciąży
Ciąża

Ciąża – wyjątkowy czas w życiu kobiety

Rate this post

Obecnie o ciąży mówi się dużo i często. Z okładek kolorowych pism zerkają na nas uśmiechnięte ciężarne celebrytki. Media na całym świecie śledziły poczynania Kim Kardashian i jej partnera Kenye Westa. Na narodziny brytyjskiego „royal baby” czekały tłumy reporterów, a wieść o kolejnych ciążach wśród sławnych mam zawsze wzbudzają wiele emocji. Okres wyczekiwania na narodziny dziecka to wyjątkowy czas, podczas którego przyszła mama czuje się wyjątkowa.

Wiadomość o ciąży

Dziś, gdy świadomość seksualna jest znacznie wyższa niż przed laty, a środki antykoncepcyjne można kupić na każdej stacji benzynowej czy w dowolnym markecie. Wiele par świadomie podejmuje decyzję o zajściu w ciążę. Mimo to wiadomość o tym, że tym razem się udało zawsze wywołuje mieszane emocje. Strachowi towarzyszy niezwykła radość, a szczęście idzie w parze z niepewnością. Nic dziwnego w końcu bycie mamą to całkiem nowa rola, którą pełni się przez całe życie.

Już od pierwszych chwil ciężarna kobieta ma potrzebę dokonywania zmian. Rewolucja w życiu zazwyczaj zaczyna się od zmiany diety, nawyków i trybu życia. Kalendarz ciąży nieubłaganie pokazuje nam, że już niedługo zostaniemy rodzicem zatem za wszelką cenę staramy się zmienić na lepsze.

Syndrom wicia gniazda

Ciąża to nie tylko zmiany fizyczne. Owszem rosnący brzuszek jest coraz bardziej widoczny, nabrzmiałe piersi zwracają uwagę mężczyzn, a dodatkowe kilogramy spędzają sen z powiek. Ale poza zmianami w wyglądzie ciąża przede wszystkim sprawia, że zaczynamy inaczej postrzegać świat. Większość przyszłych mam zmienia swoje wartości i priorytety. To co do tej pory było dla niej najważniejsze często schodzi na dalszy plan. Od chwili gdy na ciążowym teście pojawiają się dwie kreski najważniejsze staje się dziecko.

Przyszłe mamy, ale i tatusiowie, odczuwają niesamowitą potrzebę zmiany na lepsze. Dlatego wraz z pojawieniem się ciąży zmieniają dietę, rzucają palenie, kończą to czego od dawna skończyć nie mogli, remontują mieszkanie, zmieniają auto i mają mnóstwo postanowień. A wszystko to dla dobra dziecka, bo każdemu rodzicowi najbardziej zależy na tym, by jego dziecko mogło dorastać w bezpiecznym i pełnym miłości domu.

Sprawdź inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *