czy wiek ojca ma wpływ na płeć dziecka
Ciąża Rodzina

Czy wiek ojca ma wpływ na płeć dziecka?

5 (100%) 1 vote[s]

W czasie ciąży jednym z pierwszym pytań, jakie stawiają sobie rodzice dotyczy płci dziecka. Czy można w jakiś sposób wpłynąć na to, czy będzie to chłopiec czy dziewczynka? Jakie są symptomy, po których można rozpoznać płeć dziecka? Czy wiek ojca może mieć wpływ na płeć dziecka? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w naszym artykule.

Czy można zaplanować płeć dziecka?

Najważniejsze dla przyszłych rodziców jest to, aby ich dziecko urodziło się zdrowe i prawidłowo się rozwijało. Pytanie o płeć pierwszego dziecka, zazwyczaj jest kwitowane odpowiedzią: „nie ma to dla nas aż tak dużego znaczenia. Najważniejsze, żeby było zdrowe”. W takiej sytuacji wydaje się, że płeć dziecka ma drugorzędne znaczenie, jednak w rzeczywistości ludzka ciekawość jest dużo silniejsza. Czy możemy zatem w jakiś sposób zaplanować płeć dziecka?

W czasach, kiedy na dziecko decydują się coraz starsze pary pojawiają się nowe pytania. Popularnym jest to, czy wiek ojca może wpłynąć na płeć dziecka? Nie jest tajemnicą, że wraz z wiekiem mężczyzny, spada jakość jego nasienia. Jednak badania wskazują, że wiek ojca nie ma najmniejszego wpływu na płeć dziecka. Istnieje na ten temat dużo przesądów. Zdarza się, że znajdją one potwierdzenie w rzeczywistości. Wynika to jednak tylko z tego, że rachunek prawdopodobieństwa w przypadku płci dziecka wynosi 50/50.

Syn po pięćdziesiątce

Jednym z powtarzanych mitów jest to, że jeśli mężczyzna chce koniecznie mieć syna, musi spłodzić go po pięćdziesiątce. Nie ma na ten temat żadnych dowodów naukowych. Zatem co ma wpływ na płeć dziecka? Najnowsze badania wskazują, że jest to stres przyszłej mamy. Na pozór to niewiarygodne, ale naukowcy dowiedli, że kobiety zestresowane w trakcie ciąży, raczej urodzą dziewczynkę.

Uczeni doszli do takich wniosków badając ponad 300 kobiet i ich poziom stresu. Z płcią dziecka nierozerwalnie związany jest wybór imienia. Już w trakcie ciąży rodzice rozmyślają, jakie imię żeńskie lub męskie wybrać dla dziecka. Nawet jeśli jeszcze nie znają jego płci.

Zdrowie jest najważniejsze

Niewiele możemy zrobić w sprawie zaplanowania płci dziecka. Natury nie da się oszukać, bez względu na to to jaką pozycję wybierzemy w łóżku, oraz w jakim wieku jest obecnie ojciec. Najważniejsze jest, aby nasze dziecko było zdrowe i nie chorowało. Czy będzie to chłopiec czy dziewczynka, jest to bez różnicy, ponieważ i tak będziemy je bardzo kochać.

Sprawdź inne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *